Cem KARABAY Resmi Web Sitesi

 

feature image

Rekorlar

 

- 2009 Longest SCUBA Dive Enclosed Environment (En Uzun Süre SCUBA ile Kapalı Ortamda Sualtında Yaşama) Dünya Rekoru

 

- 2009 Yılında gerçekleştirmiş olduğu Dünya Rekoru ile Cem KARABAY Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Guinness Dünya Rekorları Kitabına Sualtı Sporları Branşından giren ilk ve tek Türk’dür.

 

- 2011 Longest SCUBA Dive Enclosed Environment (En Uzun Süre SCUBA ile Kapalı Ortamda Sualtında Yaşama) Dünya Rekoru

 

Karabay 2011 yılında suyun altından hiç çıkmadan tüm ihtiyaçlarını suyun altında gidererek 192 saat 19 dakika 19 saniye (8 Gün) yaşamış ve “KÂİNATTA SUYUN ALTINDA EN UZUN SÜRE YAŞAYAN İNSAN” ünvanını almıştır.

 

* 2015 Longest open saltwater SCUBA dive (Denizde En Uzun açık tuzlusu SCUBA dalışı) 72 Saat Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti / Girne – Alsancak Yavuz Çıkarma Plajı.

 

Karabay gerçekleştirdiği Dünya Rekoru denemesi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin adını Guinness Dünya Rekorları Kitabına yazdırmayı başarmıştır.

 

* 2016 Longest open saltwater SCUBA dive (Denizde En Uzun açık tuzlusu SCUBA dalışı) 142 Saat 42 Dakika 42 Saniye Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti / Girne – Alsancak Yavuz Çıkarma Plajı.

 

Karabay gerçekleştirdiği Dünya Rekoru denemesi ile 2. Kez Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin adını Guinness Dünya Rekorları Kitabına yazdırmayı başarmıştır.